Nowoczesne budownictwo drewniane HBE

element1

Drewno jest naturalnym i sprawdzonym materiałem budowlanym. Wszystkim czego potrzebuje do wzrostu to woda i ciepło słońca. Warto podkreślić, że drewno jest jedynym w pełni odnawialnym surowcem budowlanym, a dzięki odpowiednim regulacjom prawnym, drzew wciąż więcej przybywa niż ubywa.
Jeżeli zależy Ci na środowisku w którym żyjesz, po tych informacjach powinieneś poczuć się zdecydowanie lepiej. Najlepsze jednak przed Tobą!

Po krótkiej przerwie budownictwo odwraca się od chemii – następuje czas powrotu do natury

Ściany

sciany hbe

Klasyczna grubość konstrukcji ściany w systemie HBE to 10cm. Dzięki pionowemu kierunkowi układu paneli, w którym drewno jest około 10-krotnie bardziej wytrzymałe i znacznie mniej podatne na pracę uzyskujemy sztywne tarcze nośne gwarantujące wysoką wytrzymałość. W każdym łączeniu paneli znajduje się kanał na instalacje elektryczne. Od zewnętrznej strony montuje się izolację (najlepiej z materiałów drewnopochodnych) oraz dowolną elewację (np. tynk, drewno, klinkier.

Stropy

stropy hbe

Konstrukcję stropu stanowią podobnie do ścian produkowane panele. Ich grubości zależą od wymaganych rozpiętości oraz obciążeń. Dzięki szerokim możliwościom kształtowania ich połączeń uzyskujemy sztywne tarcze zapewniające wysoką nośność i sztywność. Niezaprzeczalny urok drewna, które od spodu najczęściej pozostaje widoczne gwarantuje ciepły i niepowtarzalny klimat pomieszczeń. Elementy stropowe, dzięki bardzo dużym walorom estetycznym. z powodzeniem można stosować również na konstrukcjach murowanych, stalowych czy żelbetowych jako samodzielny produkt. Olbrzymią zaletą jest również bardzo krótki czas montażu.

Dachy

dachy hbe

Elementy dachowe z powodzeniem domykają kompletny system HBE. Pozwalają one zminimalizować ilość elementów konstrukcji dachów w budynkach mieszkalnych oraz tworzyć wielkopowierzchniowe podkonstrukcje np. dla dachów zielonych. Cechują się tymi samymi zaletami jak system ścienny oraz stropowy. Gwarantują wysoką wytrzymałość, sztywność oraz izolacyjność cieplną przy wyjątkowo krótkim czasie budowy.

Altany i domki ogrodowe

altanki hbe

Gotowe, dostępne od ręki, łatwe w obróbce i montażu elementy (niczym duże klocki „Lego”) pozwalają tworzyć piękne i klimatyczne konstrukcje – również bez posiadania specjalistycznej wiedzy
i umiejętności. Dzięki łatwo dostępnym systemowym łącznikom, budowanie małych obiektów w systemie HBE jest przyjemnością a nie koniecznością. Ta technologia to oszczędność czasu i pracy. Często wystarczy tylko odpowiednio zabezpieczyć zewnętrzne powierzchnie i obiekt gotowy.

Domy jedno i wielorodzinne

domy hbe

Kompletny system ścian, stropów oraz dachów pozwala budować nowoczesne, a jednocześnie naturalne i zdrowe domy. Masywne elementy gwarantują swobodę kompozycji i możliwość indywidualnego dopasowania projektu. Szafki przykręcisz w dowolnym miejscu nie szukając słupków jak w technologii szkieletowe, unikniesz również wiercenia jak w technologii murowanej. Drewno jest praktyczne i bezpieczne – znakomicie izoluje zarówno przez hałasem jak i ogniem. Szybki i suchy system budowy pozwala zagwarantować oszczędność kosztów oraz zdrowie od pierwszych dni użytkowania domu. Weź głęboki oddech i nie przejmuje się tym, co wdychasz.