Drzewo po przetarciu poddawane jest sezonowaniu, suszeniu oraz impregnowaniu dzięki czemu jest odporne na warunki atmosferyczne, owady i grzyby.

Domy wykonujemy z bali o grubościach:

 • 45mm
 • 70mm
 • 90mm
 • 120mm
 • 140mm

Ściany konstruowane są w dwóch wersjach:

 • z pojedynczego bala, który może być docieplony  od wewnątrz
 • z podwójnego bala docieplonego włóknem celulozowym pomiędzy balami

Ciepłochronność ścian i okien może być tak dobrana aby spełniała parametry domu energooszczędnego.

TECHNOLOGIA I OPIS WYKONANIA STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO:

1. Ściany

A) Ściany zewnętrzne wykonane z podwójnych belek

Zewnętrzne wykonane z podwójnych belek o przekroju 70 x 180mm, czterostronnie struganych,po długości łączonych na trzy wpusty i pióra, na wysokości łączonych na dyble metalowe, pomiędzy belkami przestrzeń izolacyjna grubości 18cm.

Połączenia ścian na rogach wykonane na zacięcia węgłowe.

Docieplenie ścian zewnętrznych, grubości 18cm, stanowi specjalnie preparowane włókno celulozowe znane a Polsce pod nazwą Ekofiber, które wdmuchuje się pod ciśnieniem w przestrzenie izolacyjne, co daje współczynnik przenikania ciepła dla ściany U=0,19.Więcej szczegółów: www.ekofiber.com.pl. Posiadamy autoryzację producenta.Grubość warstwy izolacyjnej można zwiększyć za niewielką dopłatą.

Używa się surowego drewna suszonego w suszarni o wilgoci resztkowej wynoszącej maksymalnie 15% +/_ 3%. Ponadto rezygnujemy z folii izolacyjnej w ścianie zewnętrznej. Nie jest ona konieczna ze względu na przygotowaną przez nas strukturę ściany odpowiadającą najnowszemu stanowi techniki. Otrzymujecie Państwo przepuszczającą parę wodną ścianę zewnętrzną i mieszkacie w naszym domu nie jak w plastikowej torbie, ale w domu zapewniającym dobre samopoczucie.

- Wewnętrzne ściany działowe wykonanae z pojedyńczych belek o przekroju 70 x 180mm.

B) Ściany zewnętrzne wykonane z pojedyńczych belek

Ściany zewnętrzne wykonane z pojedyńczych belek o przekroju 140 x 180mm, czterostronnie struganych [klejonych po długości z dwóch części], po długości łączonych na trzy wpusty i pióra, na wysokości łączonych na dyble metalowe.

Połączenia ścian na rogach wykonane na zacięcia węgłowe.

Docieplenie ścian zewnętrznych po ich wewnętrznej stronie : wiatroizolacja,  wełna mineralna grubości 15cm, paroizolacja, deska szalowa [imitacja bala] grubości 30mm. Na życzenie inwestora ściany od wewnątrz można wyłożyć każdym innym rodzajem płyt: karton-gips + kafelki, OSB, boazeria, itp. W razie potrzeby grubość  warstwy izolacyjnej z wełny mineralnej można zwiększyć.

- Wewnętrzne ściany działowe wykonane z pojedynczych belek o przekroju 140 x 180mm.

2. Dach

Dach oparty o konstrukcję krokwiowo jętkową.Krokwie o przekroju 75 x 220mm w rozstawie zgodnym z projektem, pokryte płytą OSB grubości 15mm, na płycie papa wierzchniego krycia bądź membrana dachowa.

Termoizolacja połaci dachowych warstwą włókna celulozowego ułożonego pomiędzy krokwiami grubości 22cm plus warstwa grubości 5cm ułożone na stelażu pod krokwiami łącznie 27cm grubości, współczynnik przenikania ciepła U=0,15. Całość osłonięta od wewnątrz folią paroizolacyjną i obita boazerią.W domach parterowych dach nie ocieplany.

3. Podłogi z deski sosnowej surowej.

a) parter

Na płycie fundamentowej folia przeciwwilgociowa na folii legary gr.70mm, wys.100mm w rozstawie co~50cm,pomiędzy legarami wełna mineralna gr.100mm,na legarach deska podłogawa sosnowa grubości 28mm szerokości 120mm.

b) piętro

Deska podłogowa układana na belkach stropowych,między belkami stropowymi wełna mineralna gr. 100mm położona na folii paroizolacyjnej ułożonej na desce szalowej.

4. Strop nad parterem/sufit parteru/podłoga poddasza

Belki stropowe o przekroju 7x22cm i rozstawie ~50cm.

Sufit parteru wykonany z deski szalówkowej układanej pomiędzy belkami stropowymi belki stropowe widoczne od spodu ,na desce folia paroizolacyjna, na folii wełna mineralna o grubości 100mm(izolacja dziwiękochłonna), deska podłogowa układana na belkach stropowych.W domach parterowych strop ocieplony wełną mineralną grubości 25cm

5. Stolarka.

 • Okna drewniane z firmy ''Dziadek'' www.dziadek.com.pl z Iławy, szkło podwójne klejone U=1,04/16/4
 • Drzwi wewnętrzne drewniane z firmy „Dziadek” z Iławy surowe, za malowane z dopłata 220zł/szt, za szybki dopłata wg cennika firmy Dziadek.
 • Drzwi wejściowe drewniane wykończone jednoskrzydłowe .Za naświetla boczne i szybki dopłata wg cennika firmy Dziadek.

Dzwi Dziadek Okna Dziadek

Pobierz katalog produktów dziadek  - kliknij tutaj

Parapety wewnętrzne drewniane surowe.
Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej.

6.Schody,balkony i balustrady.

Schody
Schody wewnętrzne drewniane surowe.


7. Lukarny.

8. Listwy wykończeniowe wokół okien i drzwi, listwy przysufitowe,przypodłogowe surowe.

 

9. Wstępna impregnacja drewna konstrukcyjnego w zakładzie metodą zanurzeniową preparatem Pinjasol Color firmy Tikurilla oraz montaż na placu budowy.

Firma  udziela inwestorowi gwarancji:

   1. Na elementy konstrukcyjne na okres 36 miesięcy.
   2. Na stolarkę budowlaną i inne materiały gwarancja producenta.

Jest to nasza standardowa oferta która może być modyfikowana pod kątem wymagań i oczekiwań klienta. Stan surowy zamknięty to podstawa wyjściowa do rozmów z inwestorem podejmujemy się również wykonania pozostałego zakresu prac lub tylko ich części.


Podejmujemy się wykonania pozostałych prac budowlanych:

 • krycie dachu dachówką
 • orynnowanie z blach powlekanych z obróbkami blacharskimi
 • kominy z prefabrykatów
 • instalację elektryczną zgodną z projektem bez opraw oświetleniowych
 • instalacje wod-kan; c.o. zgodną z projektem
 • fundament zgodny z projektem plus płyta fundamentowa na całości.
 • malowanie ścian ,podłóg,schodów i parapetów